fbpx

Wyświetlanie 1–90 z 138 wyników

Stoliki kawowe i ławy do salonu

Stoliki kawowe stanowią dziś nieodłączny element wyposażenia salonu czy pokoju dziennego. Są nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne, szczególnie gdy stoją na nich ozdoby takie jak świeczki, zdjęcia w ramkach czy wazon z kwiatami. Wspólnie z sofą tworzą przytulną strefę relaksu lub kącik spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi.

Czytaj więcej

Stoliki kawowe do salonu – czas na małe co nieco

Stolik kawowy znajdzie swoje miejsce w każdym salonie, odgrywając rolę stołu przy kanapie lub fotelach. Postawimy na nim filiżanki z kawą, herbatą czy talerzyk z ciastem, posłuży też jako dodatkowa półka na książkę. Dzięki niemu można mieć potrzebne rzeczy pod ręką, wypoczywając na kanapie. Istotne przy tym, żeby był dopasowany do niej wysokością. Zbyt niski zmusi siedzących do zajęcia niewygodnej pozycji (garbienia się), z kolei zbyt wysoki będzie niekorzystnie wyglądał na tle sofy.

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu często są bardzo kompaktowe i składane. Łatwo regulować ich wysokość czy zsunąć je w jeden, dzięki czemu zajmują mniejszy obszar. Jeśli mają podstawę z cokolika bądź są na kółkach, to można je sprawnie przemieszczać. A w razie potrzeby można je szybko rozłożyć, żeby przyjąć więcej gości.

Szklany stolik kawowy – nowoczesność i elegancja

Wybierając stolik kawowy, warto pamiętać, aby jego dizajn był spójny z resztą umeblowania. Jeśli chcemy uzyskać niebanalny wygląd, ale też dodać pomieszczeniu lekkości to dobrym pomysłem będzie szklany stolik kawowy. Szczególnie polecamy stolik marki HK Living, który jest w całości wykonany z transparentnego szkła. Szklany blat jest bardzo elegancki, a przy tym wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Sprawdzi się w dużych oraz małych pokojach, a zwłaszcza we wnętrzach urządzonych minimalistycznie.