Warszawskie targi to już obowiązkowa pozycja do odwiedzenia dla wszystkich miłośników designu. Wyznaczają aktualne trendy wnętrzarskie. Zobaczcie naszą relację

Targi przerosły nasze oczekiwania, dużo wystawców i oferta zróżnicowana. Cieszymy się z takiej dużej frekwencji wystawców z polskiego designu. Obecność wielkich marek jest tylko potwierdzeniem rangi wydarzenia

Trendy

Już w tamtym roku mogliśmy zobaczyć do czego dąży współczesny design, rok 2017 umocnił ten kierunek. Wnętrze ma być domem pełnym natury. O ile w tamtym roku już mogliśmy zauważyć meble wykonane z drewna, pełne sęków, nierówności, surowego charakteru, w tym roku pojawił się…mech. Tak dokładnie, mech wyrasta ze stołów, mech umieszczony w ramkach w przestrzeni mieszkalnej a w biurze pracujemy na zielonej trawce.

Można powiedzieć, że przesada ale wygląda to pięknie. Wnętrze mieszkalne już nie jest nowoczesne, drewniane ale również zielone. Zieleń pojawia się zarówno w dodatkach jak i roślinach (nie tylko mech oczywiście ale również palmy i inne naturalne rośliny). Firmy produkujące meble dla firm tworzą zupełną idyllę dla pracownika. Tutaj zieleń natury pojawia się wszędzie, meble biurowe są komfortowe i tworzą przestrzenie, które zupełnie nie przypominają surowych biurowych rzeczywistości.

Powrót do natury w polskim designie to nie tylko drewno i zieleń ale również powrót do tego jak tworzy się meble. Meble są wyjątkowe, wykonane z najwyższej jakości drewna, w kształcie przywołującym dawny polski modernizm lub w zupełnie nowych, często zaskakujących formach. Meble mają przede wszystkim tworzyć przytulne i wyjątkowe wnętrza. Takie proste i nowoczesne kształty stolików i stołów z litego drewna tworzą Take Me Home. Ich produkty możecie zobaczyć w naszym sklepie

Ciekawostką są surowe stoły o nieregularnych kształtach, nie przypominające prostokątów, kwadratów czy koła. Wrażenie zrobiły na nas stoliki wyglądające jak deski surfingowe lub kasety magnetofonowe. Producenci mebli drewnianych obok wszechobecnego dębu olejowanego zaczynają stosować różne gatunki drewna a nawet politurę! Meble w stylu vintage wracają do łask. Meble wielu polskich producentów kształtem nawiązują do lat 50-tych (m.in Talukko, Swallows Tail, Komitywa)

Bardzo ciekawą ekspozycję swoich foteli pokazał producent Vzor. Kultowy fotel RM58 stworzony w latach 50-tych przez Romana Modzelewskiego to kunszt polskiego designu. Na wystawie można było zobaczyć jak meble są wykonane i po prostu się zachwycać.

Dla mam idealną propozycję foteli do karmienia zaprezentowała firma Lili Living

Podsumowując targi pokazały, że współczesne wnętrza to nie tylko ładne meble ale przede wszystkim przestrzeń pełna natury. Urządzając wnętrze nie kupujemy pojedynczych mebli ale tworzymy swoją przestrzeń w której żyjemy. Wybierając meble wykonane ręcznie wybierasz życie zgodne z naturą. Każdy taki mebel jest unikalny, stworzony dla Ciebie przez człowieka, któremu zależy na tym co robi i dba o to by żyło się piękniej.

Targi Warsaw Home 2017 - Profim
Targi Warsaw Home 2017 – Profim

 

Fotel RM58 Vzor Targi Warsaw Home 2017 - Vzor
Targi Warsaw Home 2017 – Vzor

 

Targi Warsaw Home 2017 - stół z mchem
Targi Warsaw Home 2017 – stół z mchem

 

Targi Warsaw Home 2017 - ramki z mchem
Targi Warsaw Home 2017 – ramki z mchem Pres-Bois

 

Targi Warsaw Home 2017 - Custom Lamps
Targi Warsaw Home 2017 – Custom Lamps
Targi Warsaw Home 2017 - Stół Evorio
Targi Warsaw Home 2017 – Stół Evorio

 

Targi Warsaw Home 2017 - stoliki Tom Craft
Targi Warsaw Home 2017 – stoliki Tom Craft

 

Targi Warsaw Home 2017 - stoliki Tom Craft
Targi Warsaw Home 2017 – stoliki Tom Craft

 

Targi Warsaw Home 2017 -Swallows Tail
Targi Warsaw Home 2017 – Swallows Tail

 

Targi Warsaw Home 2017 - Talukko
Targi Warsaw Home 2017 – Talukko

 

Targi Warsaw Home 2017 - Lili Living
Targi Warsaw Home 2017 – Lili Living

 

Targi Warsaw Home 2017 - Take me HOME
Targi Warsaw Home 2017 – Take me HOME

 

Targi Warsaw Home 2017 - Ton
Targi Warsaw Home 2017 – Ton

 

Targi Warsaw Home 2017 - Loftlight
Targi Warsaw Home 2017 – Loftlight

 

1 komentarz dla “Targi Warsaw Home 2017

Dodaj komentarz