Zobaczcie naszą relacje z największych w Polsce targów mebli i designu w Polsce. Jakie są nowe trendy? Zobaczcie i inspirujcie się Arena Design wyznacza trendy więc co jest najciekawsze w tym roku? Zaczynamy

Powrót do modernizmu

Tak właśnie. Cofamy się piędziesiąt a nawet sześdziesiąt lat wstecz. Powracamy do dobrze znanych trendów sprzed kilku dekad. Meble te są jednak unowocześnione, często wykonane z innych materiałów, może bardziej funkcjonalne, z dodatkiem koloru. Czerpiemy z tego co dobrze znamy i przystosowujemy to do dzisiejszych czasów.

Zacznijmy od laureata nagrody Top Design w kategorii Przestrzeń domowa. W tej kategorii wygrywa Fotel RM58 Soft / Vzór. Fotel RM58 oryginalny projekt Romana Modzelewskiego z 1958 roku w wersji tapicerowanej. Fotel – ikona polskiego designu. Fotel RM58 znany jest na całym świecie. Znamy jego charakterystyczny kształt w wersji klasycznej i matowej a teraz możemy poczuć jego komfort w wersji soft. Designerski wygląd przykuwa uwagę a ergonomiczny kształt sprawia, że jesteśmy zdumieni, że jest taki wygodny.

Zobacz fotel w naszym sklepie

Jeśli przyjrzymy się polskiemu designowi to kształt modernistyczny dominuje w tym roku zarówno w meblach drewnianych jak i tapicerowanych. Kubistyczne i modernistyczne formy od kilku lat upodobał sobie Marbet Style. Projekty Grynasz Studio oraz Tomasza Augustyniaka pokazują to, co najlepsze. Marbet Style w tym roku zaprezentował nową kolekcję Corbu. Kolekcja foteli i sof w wersji klasycznej i rozkładanej została zaprojektowana przez Grynasz Studio. Charakterystyczne kształty i miękkie, wełniane tapicerki (model najlepiej prezentuje się w tapicerce Main Line Flex oraz Queens) mebli sprawią, że jest to idealny mebel do przestrzeni hotelowych jak i domowych. Corbu zostało wyposażone w nowoczesny, funkcjonalny mechanizm rozkładania na specjalnym stalowym stelażu, dzięki czemu sprawdzi się również przy codziennym rozkładaniu.

Marbet Style pokazał również swoje wcześniejsze projekty, nasz ulubiony fotel Muno (również duetu Grynasz Studio), krzesła Kanu (Tomasza Augustyniaka), fotele Olin (projekt Mai Ganszyniec i Krystiana Kowalskiego), kolekcję Fin i Neon (Tomasza Augustyniaka). Wszystkie te projekty nawiązują kształtem do modernizmu Najmodniejsze teraz meble wykonane są z naturalnych materiałów o kształtach w stylu retro. Często wykonane są ze sklejki lub innych naturalnych materiałów. Powoli odchodzimy od dębu na korzyść innych materiałów. Jeśli chodzi o kształty to wracają do łask zaokrąglone formy. Zarówno w przypadku mebli tapicerowanych jak i stołów. Po kilku lat dominacji stołów dębowych o kształcie prostokątnym, zauważamy powrót stołów okrągłych, często rozkładanych z materiałów takich jak jesion czy olcha z widocznymi sękami

Powrót do natury

Meble drewniane w oryginalnej formie. Stoły z unikatowych desek o ciekawych kształtach pokazał m.in Custom Woods oraz SOME home design. Oryginalne dodatki z surowego drewna (w przypadku Custom Woods nawet z lawy wulkanicznej – lampki) robiły wrażenie.

Pokoje dziecięce dorośleją

Ciekawe meble wyłącznie ze sklejki drewnianej zaprezentowała firma Famfara. Famfara to meble dla każdego, z założenia dziecięce ale sprawdzą się również w pokoju dorosłego. Firma ta razem z Grynasz Studio zaprezentowała ciekawy system mebli Ład – doskonały również do pracowni i biur. Dzięki niemu można skomponować m.in spersonalizowane biurko. Jeden z największych producentów mebli dziecięcych Pinio zaprezentował nową kolekcję Calmo. Kolekcja wykonana z wysokiej klasy MDF w kolorze szarym i białym może śmiało być zastosowana również w pokoju nastolatka jak i sypialni rodziców. Ciekawie było zobaczyć aranżacje pokoików dziecięcych Pinio. Zaczynając od najstarszej kolekcji Marsylia i ciągle najpopularniejszej z charakterystycznymi daszkami w stylu francuskich domków plażowych, poprzez kolekcję Moon (biała, minimalistyczna forma), ubiegłoroczna nowość Iga (biel z drewnem) oraz dzisiejsze nowości Calmo i Marie. Meble dziecięce Pinio dorośleją i odzwierciedlają trendy wnętrzarskie na dziś.

P.S Gratulujemy, też świetnych mebli firmie do-m oraz talukko!

Fotel RM58 Soft Vzór ikona polskiego designu laureat Top Design 2017
Fotel i sofa Corbu Marbet Stule projektu Grynasz Studio
Corbu Marbet Style
Fotel Corbu Marbet Style system rozkładania
Fotel Muno Marbet Style na targach Arena Design 2017
Kółko Krzyżyk Durbas Style
Stół okrągły Durbas Style
krzesła Fameg Arena Design
Arena design 2017 stoły drewniane
arena design 2017
Famfara Arena Designa meble dziecięce
Famfara Arena Design
Moon Pinio na Arena design 2017
Kolekcja Iga Pinio na Arena Design
Kolekcja Calmo producenta Pinio w kolorze szarym

Dodaj komentarz