Kochamy to co dobrze znamy, tak samo jest z meblami. Moda powraca. Zachłysnęliśmy się nowoczesnością i teraz szukamy wygodnych foteli z duszą. Fotele w stylu vintage pasują do każdego wnętrza. Zobaczcie nasz przegląd najlepszych na rynkuZaczniemy od klasyka. Kultowy fotel 366 Józefa Chierowskiego to chyba najbardziej znany mebel polskiego designu. Sprzedał się w latach 70-tych w milionach sztuk, dziś powraca w nowej jeszcze lepszej wersji. Fotel w stylu vintage stworzony kilkadziesiąt lat temu znów jest produkowany na wyłącznej licencji 366 concept. Wreszcie wygląda tak jak Chierowski zawsze tego chciał.

366 Concept wypuściło na rynek fotele klasyczne 366 oraz wersje bujane „rocking chair”. Do kolekcji producent stworzył sofę oraz stylowe stoliki kawowe. Każdy może stworzyć swój indywidualny fotel 366 spośród licznych dostępnych materiałów i kolorów. Dla niezdecydowanych wypożyczamy wzorniki materiałów, prosimy o kontakt ze sklepem.

Fotel 366 jest bardzo wygodny i lekki, waży zaledwie 8 kg, pomimo, że całość wykonana jest z litego drewna. Meble PRL są znowu w modzie

Modne fotele w stylu retro fotel 366 concept oryginalny produkt Józefa Chierowskiego. Fotel PRL w kolorze musztardowym

Fotel 366 bujany na drewnianych płozach. Komfortowy fotel w stylu retro na drewnianych płozach

Zobacz wszystkie produkty 366 concept w naszym sklepie

 

Cieszy nas bardzo, że polscy producenci zatrudniają najlepszych na rynku projektantów z Polski i tworzą niesamowite dzieła sztuki użytkowej, które są nie tylko piękne ale i wygodne. Producentami z Polski, którzy wiodą prym w odtwarzaniu klasyki w najlepszym wykonaniu jest Marbet Style i Iker.

Nowością producenta Marbet Style jest fotel Muno stworzony przez Martę Niemywską Grynasz oraz Dawida Grynasz. Fotel nawiązuje do stylistyki lat 50-tych i 60-tych XX wieku. Muno nawiązuje do foteli designu skandynawskiego zwanych „Papa Bear Chair” lub „Wing Chair”, które były swego czasu wyznacznikiem elegancji. Fotel i podnóżek Muno poza charakterystycznym, przyciągającym wzrok wyglądem cechuje się wielkim komfortem użytkowania. Wysokie oparcie i wyprofilowane podłokietniki sprawia, że chcemy w nim siedzieć godzinami. Podnóżek potęguję nasz komfort i dobre samopoczucie podczas leniuchowania. Fotele tak jak wszystkie meble producenta Marbet Style można ubrać po swojemu. Mamy dziewięć różnych materiałów i kilkadziesiąt kolorów. Dla zainteresowanych wypożyczamy wzorniki materiałów.

 

Fotel Muno Marbet Style komfortowy fotel z podnózkiem w dawnym stylu

Muno Marbet Style komfortowy fotel z wysokim oparciu w stylu skandynawskim

Zobacz kolekcję Muno w naszym sklepie

 

Kolejnym fotelem Marbet Style tym razem projektu Maii Ganszyniec i Krysiana Kowalskiego, który czerpie z dawnych lat jest fotel Olin. Olin w stylu modern jest finalista konkursu Dobry Wzór 2016 oraz produktem roku Meble Plus. Fotel Olin nawiązuje swoją bryłą do najlepszych foteli kubełkowych światowego designu. Olin został stworzony tak aby śmiało mógł pełnić funkcje domowe jak i przyciągał wzrok w przestrzeniach publicznych i komercyjnych. Stąd różne rodzaje podstawy (nogi drewniane lub wersja office)

Fotel Olin Marbet Style świetny fotel do przestrzeni publicznej i domowej. Fotel do recepcji, gabinetu. Fotel kubełkowy nawiązujący do polskiego modernizmu

Zobacz kolekcję Olin w naszym sklepie

 

Fotel z kolekcji Fin Marbet Style projektu Tomasza Augustyniaka to już klasa sama w sobie, zdobył chyba wszystkie najważniejsze nagrody polskiego designu ale nie w tym rzecz. Interesuje nas forma i komfort a tego Finowi nie możemy odmówić. Inspiracją dla projektanta był polski design lat 50-tych i 60-tych XX wieku. Proste linie, charakterystyczne detale i harmonijne kształty. Fin stawia na naturalne materiały, drewniana sklejka na plecach (możliwość zamówienia wersji w całości tapicerowanej również z plecami) oraz naturalne materiały siedziska. Meble z tej kolekcji dostępne są w dwóch wariantach podstawy, metalowe nóżki lub drewniane. Mamy również wybór czy chcemy meble z podłokietnikami czy, też bez. Fin sprawdzi się w domu jak i w przestrzeni publicznej.

Fin Marbet Style fotele i sofy w stylu modern. Inspirowane polskim modernizmem. Polski projekt Augutyniaka

Zobacz kolekcję Fin w naszym sklepie

Drugim projektem Tomasza Augustyniaka dla producenta Marbet Style jest fotel Neon, który czerpie z najlepszych lat polskiego modernizmu. Charakterystyczny kształt kubełkowego siedziska przyciąga wzrok jak również cechuje się wygodą. Fotel dostępny jest w trzech rozmiarach (S, M, L), więc każdy wybiera coś dla siebie. Ma również trzy podstawy do wybory: drewniane nóżki, metalowe nózki oraz okrągła podstawa. Tak jak wszystkie meble Marbet Style może służyć w przestrzeni domowej jak i komercyjnej.

 

Fotel Neon Marbet Style klasyka polskiego wzornictwa w najlepszym wydaniu. Fotel kubełkowy w trzech rozmiarach i róznych materiałach

Zobacz Fotele Neon w naszym sklepie

 

Polskim producentem, który również stawia na najlepszy polski design i czerpie inspiracje z dawnych lat jest Iker. Stworzony przez nich fotel Oldschool nawiązuje do lat 70-tych. Duże komfortowe siedzisko i wyprofilowane podłokietniki pozwala na błogi wypoczynek. Charakterystyczne, ostre linie przykuwają wzrok i nie pozwalają zapomnieć, że fotel jest w stylu retro z pazurem.

Fotel Oldschool producenta Iker, duży i komfortowy w stylu lat 70-tych

Duży komfortowy fotel z wysokim oparciem w kolorze szarym na drewnianych nózkach Fotel Oldschool producenta Iker

Zobacz kolekcję Oldschool w naszym sklepie

 

Ostatnim fotelem (przypominającym krzesło) jest projekt holenderskiej marki Zuiver. Fotel Doulton ma charakterystyczny, mocny kształt i świetnie komponuje się we wnętrzu dodając mu styl vintage. Doulton pasuje do jadalni, salonu lub wnętrz publicznych. Można go śmiało zestawiać z krzesłami np. OMG marki Zuiver lub naszym polskim Manequinem producenta Iker. Fotel Doulton został stworzony w miękkiej, szarej tkaninie połączonej z niebieskim, zielonym lub grafitem. Dostępny jest również Doulton vintage, gdzie miękką szarą tkaninę połączoną ze skórzanym brązem.

Fotel Doulton Zuiiver w stylu vintage na zdjęciu z biurkiem Twist Zuiver i stolikiem Cupid. Designerskie wnętrze w stylu skandynawskim

Zobacz fotele Doulton w naszym sklepie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.