Nasze mieszkanie możemy w różny sposób zaprojektować, od stylu prowansalskiego, po klasyczny do nowoczesnego. Coraz popularniejszy obecnie staje się styl loft, jednak nie wszyscy wiedzą dokładnie czym charakteryzuje się właśnie ten styl. Zobaczcie jak stworzyć wnętrze w loftowym klimacieNa początku spróbujemy przybliżyć co wyróżnia styl loft. Surowe, proste kształty i minimalistyczne- tymi przymiotnikami głównie możemy opisać właśnie tego nurtu. Wnętrza w lofcie są przede wszystkim oszczędne oraz przestronne. Stylistyka porusza się w temacie architektury fabrycznych budynków oraz przemysłowych hal, łączy się z nowoczesnym designem, dzięki czemu tworzy swój unikatowy klimat. W skrócie- styl loft jest odmianą stylu nowoczesnego.

W tym stylu nie trzeba chować w ścianie, pod tynkiem fragmentów instalacji elektrycznej czy też rur, gdyż to one tworzą tę unikalną formę. Charakter podkreślić można przemysłowymi lampami z metalowymi lub drewnianymi kloszami, kratami. Łóżko – mocne drewniane lub z okuciem metalowym. W przypadku balustrady można ją podkreślić metalowymi relingami. Tak jak już wspomnieliśmy, loft, czyli przede wszystkim surowa stylistyka, nawiązanie do wnętrz przemysłowych. Warto posłużyć się kilkoma trikami wnętrzami, dzięki którym uzyska się zamierzony efekt. Takie mieszkanie można stworzyć również w kamienicy oraz bloku. Taka aranżacja wnętrz stawia przede wszystkim na otwarte przestrzenie, które są pełne jasnych barw oraz światła, wyposażenie powinno nawiązywać do stylu przemysłowego – ze szkła i metalu, ale też z naturalnych materiałów.

Dodatki do mieszkania w stylu loftowym

Aranżacja  mieszkania w klimacie loftu musi mieć przemysłowe dodatki, industrialne dekoracje. Najbardziej efektowne jest oświetlenie, ale też garażowe włączniki i kontakty, elementy ze stali. Nowoczesne formy mebli o gładkich powierzchniach świetnie wyglądają w aranżacji wnętrz o loftowym charakterze – z ceglanymi ścianami i podłogą ze starych desek. Sofa Fin 2 bez podłokietników jest idealnym elementem do mieszkania w stylu loft. W tym modelu zachwyca nas minimalistyczny kształt oraz jakość wykonania.  Sofa Fin to także indywidualna kreacja, dzięki dużej ilości kombinacji możemy stworzyć wymarzony produkt według naszych indywidualnych potrzeb.

sofa fin producenta marbet style pasuje zarówno do wnętrz publicznych urządzonych w stylu eleganckim jak i wnętrz w stylu loft. Polski design

Zobaczcie inne produkty polecane do stylu loft: Łóżko Organique od polskich projektantów

loft_organique2

  Łóżko Lugo – Mazzivo

Łóżko Lugo od polskich projektantów Mazzivo. Drewniane łóżko wykonane w stylu loft.

Stolik bielony – ława wykonany przez polskich projektantów Gie El

stolik kawowy bielony w stylu loft. Stolik-ława wykonany z naturalnych elementów w stylu loft

Lampa  z miedzianych rurek od polskich projektantów Gie El

lampa wykonana z metalowych rurek w stylu loft wykonana przez polskich projektantów. Idealna do wnętrza w stylu loft

Dodaj komentarz