Pokój dziecięcy powinien nie tylko wyglądać ładnie, kolorowo, ale również musimy mieć poczucie, iż nasze dziecko jest właśnie tam bezpieczne. Współcześnie mamy duży wybór mebli, kolorów, które będą wskazywać jednoznacznie, iż jest to pokój dziecka. Wysublimowane dekoracje, ciekawe aranżacje mają wzbudzać pozytywne skojarzenia, chęć przebywania w tym pomieszczeniu. Obecnie z dużą przyjemnością chcemy urządzać nasze gniazdko, umożliwia nam to szeroki wybór mebli i małych detali, a także funkcjonalność i poczucie bezpieczeństwa. Pokój dziecka jest odzwierciedleniem stylu, osobowości oraz gustu rodziców.

Ważne staje się również odpowiednie dobranie mebli, aby wszystko współgrało ze sobą, aby nasze pociechy mogły prawidłowo się rozwijać, z przyjemnością spędzały w nim czas. Na umeblowanie przestrzeni mamy sporo czas, gdyż z reguły jest to osiem- dziewięć miesięcy. Warto jednak wcześniej zacząć planować i spokojnie urządzać pokoik, gdyż nie potrzebny jest nam w ostatnim miesiącu pośpiech i dodatkowy stres.

W urządzaniu pokoju dziecięcego jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia, a także budżet. Należy jednak ograniczyć bajery, gadżety, które są zbyteczne, a będą utrudniać funkcjonalność.

Szafki i półki do małego pokoju

Szafki, półki oraz innych miejsc przechowywania rzeczy nigdy nie jest za dużo, zawsze możemy je w jakiś praktyczny sposób wykorzystać, np. do ustanowienia książeczek, zabawek i innych gadżetów. Ważne jest miejsce do przechowywania ubranej, komoda, szafa. Efektowna oraz praktyczna Fino komoda do pokoju naszych pociech  w kolorze białym. Komoda ma modne oraz ciekawe zaokrąglenia dając jej ponadczasowy kształt i charakter. Wewnątrz niej znajdziemy trzy pojemne szuflady z prowadnicami z samodomykiem. Komodę można dodatkowo wyposażyć w przewijak. Jest to praktyczny niezbędnik rodzica.

pokojniemowlaka02

Jakie łóżeczko wybrać?

Łóżeczko powinno być stabilne i bezpieczne. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego materacu, co nie podlega żadnej wątpliwości. Każdy rodzaj materaca ma swoje wady oraz zalety, istotne jest by materac nie był  za bardzo miękki, gdyż nie jest to korzystne dla rozwijającego się małego dziecka. Łóżeczko musimy ustawić w taki sposób by mieć jak najlepszy do niego dostęp z dwóch stron. Łóżeczko wydaje się być najważniejszym elementem pokoju dziecięcego, więc z całą dokładnością należy zadbać aby było odpowiednie. Łóżeczko Cristallino jest ozdobione kryształami Swarovskiego, co nada mu ciekawy i elegancki wygląd, styl. Łóżeczko jest na blokowanych kółkach, które pozwolą na bezgłośne przesuwanie łóżeczka nie budząc naszego dziecka. Dodatkowe opcje to możliwość opuszczania barierki w dwóch pozycjach, dzięki tej funkcji łóżko dopasowuje się do wielkości malucha.

pokojniemowlaka03

Jaki fotel do karmienia wybrać?

Karmiąc naszego malucha spędzamy dziennie dobrych kilka godzin, warto jest zainwestować w wygodny oraz fajny fotel, najlepiej z pufą. Pomocna może być również poduszka-rogal do karmienia, odciąży to kręgosłup przy trzymaniu dziecka, bo jego ciężar opiera się na poduszce, a my tylko podtrzymujemy, żeby z niej nie spadło. Powyżej wskazaliśmy na najważniejsze elementy pokoju dziecięcego, jednak przydatna wydaje się również szafa, w której będziemy mogli przechowywać ubranka naszego malucha, a także skrzynia na zabawki, dzięki której  odczujemy więcej przestrzeni w pokoju.  

pokojniemowlaka04

Szafa Rollino – Funkcjonalna szafa włoskiego producenta Foppapedretti

pokojniemowlaka05

Ines skrzynia na zabawki w romantycznym stylu klasycznym polskiego producenta Bellamy

1 komentarz dla “Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka z wykorzystaniem naszych mebli

  1. Kamila pisze:

    Super aranżacja na biały i estetyczny pokój dziecięcy. Ostatnio przeglądałam forum budowlane i brakowało mi właśnie takiego minimalizmu. Z reguły ludzie pokazują te pokoje i myślę jak bardzo ciężkie są w odbiorze, jakby wszystko się waliło. Tutaj naprawdę bardzo fajna inspiracja i w zasadzie gotowe wnętrze biorąc pod uwagę konkretne wskazania meblowe.

Dodaj komentarz