Salon kąpielowy to marzenie wielu z nas. Łazienka o dużym metrażu gdzie będziemy mogli wypocząć w dużej wannie wolnostojącej. Napiszemy jak stworzyć taki salon, aby czuć się w nim po królewsku.

Wydzielamy strefy w łazience

Tworząc nasz wymarzony salon kąpielowy zaczynamy od wydzielenia stref, to pozwoli nam optymalnie zagospodarować przestrzeń w naszym wnętrzu. Najważniejsza z nich to strefa relaksu.

Strefa relaksu z dużą wanną powinna być w miejscu w którym znajdziemy wyciszenie i błogi spokój. Polecamy wannę ustawić niedaleko okna aby wieczorem obserwować gwiazdy na niebie a kiedy chcemy pogrążyć się tylko we własnych myślach możemy zasłonić okno roletami bądź zasłonami.

Wszystkie inne strefy (toaleta, umywalki oraz miejsce z półkami) powinny być od siebie oddzielone. W naszym salonie kąpielowym nigdy nie wstawiajmy toalety obok wanny to zaburzy całą organizację naszego miejsca komfortu.

Poniżej przykłady z naszej łazienki London jak wydzielamy strefy w salonie kąpielowym

jak stworzyć salon kąpielowy? praktyczny przewodnik
salon kąpielowy

Metraż salonu kąpielowego i dodatki

Większość z nas myśląc o salonie kąpielowym spodziewa się ogromnej przestrzeni. Prawdą jest, że salon kąpielowy lepiej prezentuje się na metrażu koło 10 m2 ale jeśli mamy 5 m2, też możemy sobie taki sprawić. Dobrym przykładem jest nasza łazienka z fototapetą Maledives o powierzchni 5 m2, która ma wannę wolnostojącą i wygląda świetnie.

Organizując salon kąpielowy na niewielkiej przestrzeni musimy pokonać kilka ograniczeń. W takim wnętrzu nie zmieścimy np. pralki (jednak dobre miejsce na pralkę znajdziemy w kuchni – w szafce). Radzimy również postawić na minimalizm, który powiększy naszą przestrzeń. Już sama wanna jest ozdobą, jeśli umieścimy fototapetę optycznie powiększymy przestrzeń ale więcej dodatków zburzy całą harmonię. Pamiętajmy więc o zasadzie mniej znaczy więcej.

Urządzając salon kąpielowy na większym metrażu mamy zdecydowanie większy komfort tworzenia, ale niech nas ten komfort nie zgubi. Pamiętajmy ciągle o strefach i organizacji. Oczywiście tutaj możemy umieścić dodatkowo prysznic, dwie umywalki oraz eleganckie szafy, które pomieszczą wszystkie nasze kosmetyki, jednak nie szalejmy za bardzo. Najważniejsza zasada, salon kąpielowy to ma być nasza strefa komfortu i relaksu, nasza oaza gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu. Nie pozwólmy, aby nadmiar dodatków to zburzył.

  • Duża wanna – najlepiej wolnostojąca – element obowiązkowy w każdym salonie kąpielowym
  • Pojemne szafki – pomogą Ci zachować porządek
  • Prysznic (drzwi prysznicowe) – element dodatkowy, bardzo przyjemny
  • WC (nie od razu koło wanny!)
  • drewno (naturalne drewno ociepla dużą przestrzeń)
  • lustra (w nowoczesnym salonie kąpielowym jako lustra mogą służyć nawet grzejniki dostępne na polskim rynku, w salonie kąpielowym klasycznym – lustra w dużej ramie)
  • eleganckie dodatki łazienkowe w chromie lub mosiądzu
salon kąpielowy dobrze urządzony to komfort i relaks

Salon kąpielowy Santorini

Relaksujcie się ! Przypominamy, że zamawiając u nas całą łazienkę projekt otrzymujesz bezpłatnie

1 komentarz dla “Jak stworzyć salon kąpielowy

  1. milusia888 pisze:

    Piękna łazienka! Moje marzenie. Dlatego postanowiłam coś z tym zrobić. Z polecenia zatrudniłam firmę i właśnie ustalamy wszelkie szczegóły! Trzymajcie kciuki, aby było tak jak trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.