Cegła w aranżacji wnętrz pojawia się coraz częściej. Jeszcze kilkanaście lat temu czerwoną, surową cegłę widzieliśmy najczęściej w amerykańskich mieszkaniach i kojarzyła nam się z Nowym Jorkiem i serialem “Przyjaciele”. Do polskich, dużych, polskich miast cegła wprowadziła się stosunkowo niedawno ale z wielkim impetem.

Stała się prawdziwym trendem w aranżacji wnętrz zarówno w surowej postaci czerwonej jak i w białej wersji. Tak naprawdę cegła w polskich domach stosowana jest od bardzo dawna ale wiedzą o tym zwłaszcza mieszkańcy wsi.

Dzisiejsze cegły stosowane we wnętrzach to zazwyczaj nie są prawdziwe cegły a produkty je imitujące (cieńsze) najczęściej produkty wykonane z gipsu.

Cegła w salonie

Najczęściej zdobi jedną ze ścian i dodaje wnętrzu charakteru. Można zastosować cegłę w kolorze czerwonym – wtedy wnętrze nabierze ciepłego i trochę loftowego klimatu. Cegła w kolorze białym pasuje do naturalnego drewna na podłodze i doda wnętrzu skandynawskiego szyku.

czerwona cegła w salonie to najnowszy trend w aranżacji wnętrz. Ściana wykonana w czerwonej cegle doda charakteru wnętrzu oraz ciepłego klimatu

Źródło: http://www.urzadzamy.pl/praktyczne-porady/odpowiedz/16317,fototapeta-i-sciana-z-cegly-w-salonie

Zobaczice jak może wyglądać salon z białą cegłą. Biała cegła nada wnętrzu styl skandynawski. Dla ocieplenia wnętrza proponujemy na ścianie z białą cegłą umieszczenie plakatów lub zdjęć

Źródło: http://www.stegu.pl

Cegła w kuchni lub aneksie kuchennym

Jest coraz częściej stosowana w polskich domach. Nie zrażamy się jej chropowatą powierzchnią (powierzchnie cegły zabezpieczamy impregnatem). Osoby, które mają cegłę w kuchni twierdzą, że zabezpieczona impregnatem jest łatwa w pielęgnacji. Nieprzekonanym proponujemy zabezpieczenie jej dodatkowo w problematycznych miejscach (zlewozmywak, płyta grzewcza) szkłem hartowanym.

Idealnym rozwiązaniem do białej kuchni jest zastosowanie na ścianiach czerwonej cegły. Cegła nada charakeru wnętrzu

Źródło: http://www.domzpomyslem.pl/wnetrza/galeria-wnetrz/kuchnia/styl-rustykalny/kuchnia-z-cegla-na-scianie,ta3:22,in5960.html

Cegła w sypialni

Najlepiej prezentuje się w wysokich pomieszczeniach w połączeniu z naturalnym drewnem i szarością betonu. Takie wnętrze ma industrialny charakter, który nie stwarza wrażenia chłodnego. Przeciwnie, naszym zdaniem czerwona cegła ociepla dom, czy mieszkanie. W mniejszych sypialniach najlepiej cegłę zastosować na jednej lub na dwóch ścianach aby nie przytłoczyć i nie zmniejszyć dodatkowo sypialni. I teraz kolor cegły zależy tylko od nas. Biała, czerwona a może szara? Wszystko zależy od Waszej koncepcji.

Do sypialni ze ścianą w cegle najlepiej komponuje sie naturalne drewno oraz betonowe szarości.Cegła wprowadzi do wnętrza loftowego charakteru

Fot. Cegła na ścianie z łóżkiem Organique producenta Gie El

Łóżko InBig, Skandica

Łóżko InBig producenta Skandica

Cegła w łazience, dlaczego nie?

Stworzymy wnętrze w amerykańskim klimacie. Łazienka z czerwoną cegłą przykuwa wzrok i jest ciepłe. Jako dodatki stosujemy podobnie jak w przypadku sypialni szarość oraz naturalne drewno. Dodatkowo możemy zamieścić fototapetę przedstawiającą miasto. Nie radzimy stosować cegły gipsowej do łazienki ponieważ w miejscach wilgotnych może okazać się nietrwałym materiałem. Polecamy cegły betonowe i zaimpregnowane.

lazienka_cegla2

Fot. Gotowe Wnętrza. Łazienka New York

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.