Dla jednych praca z domu to czysta przyjemność, inni narzekają na trudności w skupieniu uwagi, co wiąże się z mniej efektywnym wypełnianiem swoich obowiązków. Dlatego warto stworzyć komfortową przestrzeń, dzięki której praca upłynie nam w miłej atmosferze, a wszelkie „rozpraszacze” zostaną ograniczone.

Odpowiednie biurko

Pracę z domu z pewnością ułatwi dobrze dobrane biurko. Zanim jednak zdecydujemy się na to idealne, warto zastanowić się nad miejscem, gdzie je postawimy. Jeżeli mamy do dyspozycji duży metraż – skorzystajmy z tego, wydzielając osobną strefę do pracy z dala od telewizora czy kuchni.

Zadbajmy o dostęp dziennego światła oraz bliskość półek i źródła prądu. Oprócz tego zwróćmy uwagę na to, aby nie zagracić niepotrzebnymi przedmiotami naszej biurowej przestrzeni. Przy stanowisku pracy powinny znajdować się tylko niezbędne rzeczy, dzięki temu nic nie będzie nas dodatkowo rozpraszać.

W kwestii doboru biurka najważniejszym parametrem okazuje się wysokość blatu. Optymalna to taka, kiedy pisząc na komputerze czy w notesie dłonie znajdują się nieco poniżej nadgarstków oraz łokci. Osoby, które nie chcą zaburzać ciekawej stylistyki wnętrza, mogą zdecydować się na nietuzinkowe konsolki, które często swoją formą przypominają niewielkie dzieła sztuki meblarskiej. Dużym ułatwieniem podczas pracy zdalnej jest przywieszenie tablicy korkowej lub magnetycznej nad biurkiem. Takie rozwiązanie umożliwi nam zapisywanie planu dnia czy najważniejszych zadań w widocznym miejscu. Dzięki temu łatwiej będzie nam zorganizować swoją pracę.

Jak stworzyć warunki do pracy?

Komfort podczas prac zapewni również dobrze dopasowane siedzisko. Aby spełniało swoją funkcję, a więc pozwalało w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, wcale nie musi wyglądać jak klasyczny, biurowy fotel. Równie dobrze może to być designerski fotel obity nowoczesną tkaniną, na przykład welwetową. Pamiętajmy jednak o tym, żeby jego wysokość umożliwiała utrzymanie prawidłowej postawy przy biurku. Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu – w stworzeniu stylowej, a jednocześnie funkcjonalnej przestrzeni home office pomogą na przykład nietuzinkowe lampy podłogowe czy na biurko. To kolejny element, który wcale nie musi wyglądać surowo i nudno. 

Oświetlenie stanowiska pracy

Oświetlenie to bardzo ważny aspekt, ponieważ znacząco wpływa na naszą koncentrację oraz efektywność wykonywania zadań. Idealnym źródłem światła do pracy przy biurku są lampy ledowe, które emitują białą barwę światła zawierającą niebieskie podtony. Nie warto w tym przypadku sięgać po najmocniejsze żarówki, ponieważ długotrwałe przesiadywanie przy nich sprawia, że nasze oczy dużo szybciej się męczą. Jeżeli pracujemy głównie przed komputerem, powinniśmy także zadbać o to, aby unikać dużego kontrastu między otoczeniem a ekranem, ponieważ jest to szkodliwe dla naszego wzroku.

Dzięki dobrze zorganizowanej przestrzeni, zasiadając do pracy, poczujemy się, jakbyśmy rzeczywiście udawali się do biura i tym samym lepiej skupimy się na powierzonych nam zadaniach. Jednocześnie nie musimy rezygnować z ładnego wyglądu wnętrza, stawiając na modne meble oraz dodatki.

Biurko Barbier orzech Zuiver
Biurko Barbier w kolorze orzech, Zuiver
Biurko Barbier dąb, Zuiver
Konsola Barbier dąb, Zuiver

Biurko Lotta szare Bellamy
Biurko Lotta szare, Bellamy
Biurko Lotta białe Bellamy
Biurko Lotta białe, Bellamy
Biurko Ines szare, Bellamy
Biurko Ines białe, Bellamy
Biurko Barbier orzech, Zuiver

Konsola Ashme Ragaba
Konsola Ashme, Ragaba

Biurko Ashme Ragaba
Biurko Ashme, Ragaba
Biurko narożne Ashme Ragaba
Biurko narożne Ashme, Ragaba
Biurko Runo Wood Republic
Biurko Runo, Wood Republic
Biurko Finn Dutchbone
Biurko Finn, Dutchbone
Konsola Class Dutchbone
Konsola Class, Dutchbone
Biurko Barbier Zuiver
Biurko Barbier, Zuiver
Biurko Silas Woood
Biurko Silas jesion, Woood
Biurko Silas Woood
Biurko Silas czarne, Woood
Biurko Piko Szyszka Design
Biurko Piko, Szyszka Design
Biurko Sammie grafitowe Woood
Biurko Sammie, Woood
Biurko Blackburn Woood
Biurko Blackburn, Woood
Biurko Nikki oliwkowe Woood
Biurko Nikki, oliwkowe, Woood

Biurko Marylou, Bellamy

Dodaj komentarz